MENÜ

Uygulama Alanları

Tarım

Tarım sektöründe Toprak, Ekim, Sulama ve Hasat olarak 4 ana kategoride alet ve makine üretilmektedir. Her bir kategorinin kendine özel ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlardan doğan makine çözümleri gerekir. Genel olarak her kategoride güçlü, büyük ebatlı, tekrarlama hassasiyeti olan, uzun ömürlü ve kaynak işçiliğini azaltacak makinelere ihtiyaç vardır.

Tarım sektöründe hem ince hem de kalın metal parçalar kullanılmaktadır. Bu değişken metal parçaların ortak özellikleri, hem zorlu koşullara karşı dayanıklı olmalı hem de uzun ömürlü ve hassas olmalıdır.

Tarım sektöründe parça ebatları geniştir. Orta ebatlarda başlar ve daha büyük parçalarda kesim ve büküm işlemleri yapılır. Genellikle ST37, ST42, ST52 gibi çelik malzemeler kullanılır. Tarım makine gövdesinde 1,5 mm’den 15 mm kalınlığa kadar çelik saclar kullanılmaktadır. Pano, kabin ve farklı iç aksamlar için ise 1mm ile 4mm arasında malzemeler kullanılır.

Traktör römorkünden, kabinine kadar, dingil, alt parçası, gibi hem büyük hem küçük birçok parça MVD makineleri ile kesilip, bükülebilir. 4 metre uzunlukta bir Abkant Pres ve yüksek güçlü bir lazer ile gerçekleştirilebililir. Bu ihtiyaçlar için orta tonajlı ama yüksek kaliteli MVD makineleri kullanılabilir. Uzun büyük ve güçlü bir makine işinizi rahatlıkla görecektir ve yeterli olacaktır. Aynı zamanda yüksek kalınlıkta ve büyük ebatlarda makinelerin imal edilebilmesini sağlayacak makinelere de ihtiyaç vardır.

MVD, üretimde parçaların kaynakla sabitlenmesinde oluşan iş yükünü ortadan kaldırarak tarım sektörüne yönelik çözümler üretir. MVD iBend Abkant Pres ile kaynak ihtiyacını ortadan kaldırarak üretimi daha güvenilir hale getirirken aynı zamanda üretim hızınızı %65'e varan oranlarda artırabilirsiniz.

Orta boylu ve uzun ebatlarda parçalar için makine ihtiyacı yüksek hassasiyet ve düşük hassasiyetli makineler arasında değişebilir.

Tarım sektörü için MVD çözümleri;

Kesim işlerinde, 1 mm’den 15 mm kalınlığa kadar olan saclarda iLaser Fiber Lazer ve iShear Giyotin Makas, 30 mm ve üstü kalınlıklarda iPlasma Plazma OXY kesim makinelerini öneriyoruz.

Büküm işlerinde, 1 mm’den 15 mm ve üstü kalınlığa kadar olan saclarda iBend Abkant Pres ve Tandem Pres büküm makinelerini öneriyoruz.

İhtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz ve daha fazla
bilgi için şimdi MVD temsilcinizle görüşün.

Tarım için ürettiğimiz makineler başlıca;

  • Yüksek hızda çalışabilen,
  • Güçlü,
  • Büyük ebatlı,
  • Tekrarlama hassasiyetli,
  • Kaynak işçiliğini azaltacak uzun ömürlü,

  • nitelikte ve 90’dan fazla ülkeye hizmet veriyoruz.

Özel Projeler

Tarım sektörüne özel projeler geliştirerek, karmaşık yapılarda ve üretimi zor olan parçaları da imal edebilecek, çözümler sunan deneyimli, profesyonel bir ekibe sahibiz. MVD AR-GE ekibi olarak özel uygulamalar geliştiriyor ve ihtiyaca özel üretimleri başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Sizi asla yalnız bırakmayacağız.
MVD, satış sonrası hizmet ve yedek parça desteği vermektedir.

MVD, ürettiği tüm makinelere, dünya genelinde yaygınlaşmış bayi ve servis ağı ile uzun yıllar servis ve hizmet garantisi sunmaktadır.
Daha fazla bilgi için uzman MVD temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Bu tür durumlar için tavsiye edilenler

Yerel
distribütörümüzle
iletişime geçmek için
lütfen irtibata geçin.

© 2020 MVD MAKİNA SANAYİ A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.